Představení společnosti | MTA - dodavatel pro dřevostavby

Představení společnosti

Jsme rodinná obchodní společnost specializující se na dodávky konstrukčních, izolačních, těsnících a spojovacích materiálů pro dřevostavby a stavebnictví. Naší nedílnou součástí je divize dřevovláknitých plošných materiálů určených především pro nábytkové, obalové a podlahové zpracovatele.

Dlouhodobě spolupracujeme s předními evropskými výrobci těchto materiálů, s tuzemskými výzkumnými a zkušebními ústavy, středními a vysokými školami v oblasti dřevostaveb. Současně zajišťujeme technický a technologický servis výrobním a dodavatelským firmám v České a Slovenské republice.

Historie M.T.A. spol. s r.o.

Společnost byla založena roku 1991 jako obchodní společnost pro velkoobchodní distribuci, export a import dřevařských deskových materiálů. Jednalo se především o dřevovláknité desky (DVD) lisované surové a lakované, dřevovláknité desky (DVD) nelisované a o dřevotřískové desky (DTD) surové.

Od roku 1993 byl zahájen dovoz, atestace a specializace firmy na distribuci dřevoštěpkových desek OSB určených především pro stavebnictví a následně i pro rychle se rozvíjející trh dřevostaveb. Současně probíhalo seznamování trhu s technickými parametry a s možností použití tohoto deskového materiálu. Naše firma se zasadila o prosazení těchto technických parametrů do českých technických norem.

V roce 2006 byla rozšířena spolupráce s dodavatelskou firmou STEICO ohledně dřevovláknitých izolací. V těchto letech dochází postupně k rozšíření sortimentu o těsnící, spojovací a izolační materiály a další konstrukční prvky, vše se zaměřením na dřevostavby. Zároveň probíhalo seznamování zákazníků s tímto progresivním sortimentem materiálů a průběžně se zpracovávaly technické podklady pro materiály nově uváděné na trh.

V současné době M.T.A. spol. s r.o. nabízí svým zákazníkům ucelený program materiálů vhodných pro hrubé konstrukce dřevostaveb. V našem portfoliu naleznete nejen dřevovláknité materiály a konstrukční prvky STEICO, ale také konstrukční řezivo KVH, BSH, těsnící materiály Isocell, terasové a fasádní profily a v současné době i sádrovláknité desky Fermacell, které jsou nedílnou součástí „Certifikovaného systému STEICO“.

Cílem společnosti je zajištění kompletního servisu a plné spokojenosti nejen našich odběratelů, ale i jejich zákazníků.